20 milionów e-Recept w Polsce

23 października 2019, 17:30
Kategoria: , , , , , ,

Pacjenci coraz częściej korzystają z e-Recept. Wg danych CSIOZ (Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia), od początku roku wystawionych zostało ponad 20 milionów elektronicznych recept. Aktualnie, średnio dziennie wystawianych jest około 500 tys. takich dokumentów w wersji cyfrowej.  Pacjenci coraz częściej korzystają z tej formy recepty, również za sprawą dostępnych narzędzi i aplikacji. Jedną z nich jest aplikacja mobilna VisiMed, która w łatwy sposób umożliwia realizację e-Recepty czy umówienie się na wizytę lekarską.

E-Recepta i historia leczenia w Twoim smartfonie

Aplikacja VisiMed umożliwia również przechowywanie dokumentacji medycznej na własnym urządzeniu. Dzięki temu pacjent konsultując się z różnymi specjalistami, może przedstawić kompletną historię leczenia oraz, co ważne, także zestawienie zażywanych leków. Ponadto osoby korzystające z aplikacji mają możliwość otrzymania e-Recepty bezpośrednio na telefon bez konieczności osobistej wizyty u lekarza. Jest to szczególnie ważne w przypadku chorób przewlekłych i długotrwałego leczenia. Dzięki aplikacji VisiMed, pacjent może kontynuować terapię bez konieczności osobistej wizyty u lekarza. Dodatkowo, jeśli przepisanych zostanie kilka leków, każdy z nich będzie można zakupić w innej aptece (w przypadku recept papierowych wszystkie leki z jednej recepty muszą być odebrane w jednym punkcie).

Wygoda i bezpieczeństwo w korzystaniu z e-Recepty, to główne powody dla których rośnie popularność rozwiązań z dziedziny e-Zdrowia. Warto jednak pamiętać, że to co dziś jest kwestią wyboru po stronie pacjenta i lekarza, od przyszłego roku, będzie formalnym wymogiem. 8 stycznia 2020 roku, e-Recepta (poza kilkoma ustawowymi wyjątkami) będzie podstwową formą recepty w Polsce.

[pg]