Jak działa e-Recepta?

Krok 1

Idziesz do lekarza na wizytę

Krok 2

Lekarz wystawia e-Receptę

Krok 3

Otrzymujesz wydruk informacyjny lub e-Receptę drogą elektroniczną jako e-mail albo SMS z 4-cyfrowym kodem

Krok 4

Udajesz się do apteki by zrealizować e-Receptę

Krok 5

Farmaceuta skanuje kod z wydruku informacyjnego lub z Twojego telefonu

Krok 6

Otrzymujesz leki

Korzyści dla pacjenta

Oszczędności Bezpieczeństwo

Największą korzyścią dla pacjenta jest przede wszystkim zwiększone bezpieczeństwo – e-Recepta jest czytelna i zarówno pacjent jak i farmaceuta nie będą już mieli wątpliwości jakie leki zostały pacjentowi przepisane. Koniec z rozszyfrowywaniem tego co na recepcie napisał lekarz.

Automatyzacja Oszczędności

Bardzo istotną korzyścią jest oszczędność czasu związana z możliwością otrzymania e-Recepty (np. na choroby przewlekłe) bez konieczności osobistej wizyty u lekarza. e-Recepta zostanie dostarczona drogą elektroniczną – pocztą e-mail, SMS lub bezpośrednio do aplikacji mobilnej VisiMed, a pacjent może się udać prosto do apteki celem wykupienia leków. Czytelność recepty to również brak problemów z realizacją e-Recepty i ewentualną koniecznością ponownej wizyty u lekarza.

Mobilna wizyta Wygoda

Jeżeli w trakcie wizyty przepisanych zostanie kilka leków, każdy z leków będzie można otrzymać w innej aptece (w przypadku recept papierowych wszystkie leki z jednej recepty muszą być odebrane w jednej aptece)

Telewizyta I wiele więcej

Otwiera się również możliwość wypisania pacjentowi e-Recepty podczas telewizyty, co na pewno spowoduje popularyzację nowoczesnych technologii w przychodniach i szpitalach

e-Recepty wystawiane przez lekarzy używających systemów współpracujących z OSOZ i BLOZ pozwolą na jeszcze łatwiejszy dostęp do nich dla pacjentów, a także na możliwość uzyskania wiedzy o działaniu leków, przeciwwskazaniach, interakcjach z innymi lekami, sposobie zażywania, interakcjach z pożywieniem, dawkowaniu i wielu innych ważnych aspektach terapii.

Jeżeli, po wykupieniu leków, okazałoby się, że wykupiona seria konkretnego leku zostałaby wycofana z rynku przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego, to OSOZ i aplikacja VisiMed od razu poinformuje o tym pacjenta i postara się ochronić przed przyjmowaniem wycofanej serii leku.

Warto zapytać lekarza podczas wizyty czy e-Recepta z jego systemu będzie przesłana do pacjenta do OSOZ i aplikacji mobilnej VisiMed w celu dbania o własne zdrowie.

Rejestracja on-line

Rejestracja on-line przy użyciu strony www

Serwis LekarzeBezKolejki.pl pozwala zarezerwować wizytę lekarską za pomocą kilku kliknięć! W wyjątkowo przyjazny sposób pozwala wyszukać lekarza w okolicy oraz znaleźć najszybszy termin wizyty, zarówno komercyjnej jak i finansowanej przez NFZ. Pacjent ma możliwość rezerwacji wizyty u wybranego specjalisty spośród kilku milionów wolnych terminów dostępnych w serwisie. Może wybrać najszybszy termin, czy też wyszukać inny, w dogodnym dla siebie czasie. Ponadto w serwisie dostępne są dane kontaktowe i godziny pracy wielu przychodni medycznych na terenie całego kraju. Łatwo można sprawdzić, którzy lekarze specjaliści przyjmują w placówkach medycznych w najbliższej okolicy.

Lekarze Bez Kolejki

Rejestracja on-line przy użyciu aplikacji mobilnej VisiMed

Aplikacja VisiMed pozwala umówić się na wizytę lekarską w 3 prostych krokach nie wychodząc z domu!

 • Wyszukaj lekarza w Twojej okolicy.
 • Wybierz dogodny dla siebie termin wizyty.
 • Podaj swoje objawy i umów wizytę.

Rejestracja przy użyciu aplikacji VisiMed pozwala znacząco ograniczyć ilość rezerwacji telefonicznych i osobistych w placówkach medycznych.

Wyszukiwanie i rezerwacja leków

Rezerwuj on-line leki w aptece!

Serwis KtoMaLek.pl pozwala łatwo sprawdzić, w której najbliższej aptece dostępne są poszukiwane leki. Pacjent może je wygodnie zarezerwować on-line, a odbiór i płatność następują w aptece. Serwis zapewnia pacjentom możliwość sprawdzenia dostępności leków z dowolnego miejsca i w dowolnej chwili, przez 24 godziny na dobę. Aktualnie z KtoMaLek.pl współpracuje już ponad 7 000 aptek w Polsce. W serwisie dostępne są ponadto dane adresowe oraz godziny otwarcia aptek z całego kraju. Szybko można dowiedzieć się, czy apteka, która posiada potrzebny lek, jest aktualnie otwarta.

KtoMaLek
KtoMaLek aplikacja mobilna

Rezerwuj on-line leki w aplikacji mobilnej KtoMaLek!

Aplikacja mobilna KtoMaLek pozwala w prosty sposób zrealizować e-receptę i zamówić leki w aptece nie wychodząc z domu!

 • Wybierz leki lub podaj dane z e-Recepty
 • Znajdź apteki, które są najbliżej
 • Wybierz aptekę
 • Zarezerwuj leki
 • Przyjdź do apteki i szybko kup leki

Aplikacja KtoMaLek poinformuje Cię kiedy możesz odebrać leki.

Zamawianie recepty on-line

Zamawianie e-Recepty przy użyciu strony www

Zamów receptę bez wychodzenia z domu!

Zamawianie e-Recept on-line to wygodne rozwiązanie dla pacjenta, któremu kończą się przepisane leki, szczególnie pomocne dla osób przewlekle chorych oraz niepełnosprawnych. By zamówić kolejną e-Receptę albo tradycyjną receptę u swojego lekarza, pacjent nie musi już wychodzić z domu, ani czekać w kolejce w przychodni. Korzystając z serwisu LekarzeBezKolejki.pl, może szybko wysłać zamówienie na receptę na kontynuację leczenia. Jak tylko recepta zostanie wystawiona, pacjent otrzyma z przychodni powiadomienie mailowe, z danymi e-Recepty albo z zaproszeniem po odbiór recepty tradycyjnej. W przypadku e-Recepty pacjent może sprawnie przekazać ją do wybranej apteki, a wszystko bez wychodzenia z domu!

Lekarze Bez Kolejki

Zamawianie e-Recepty przy użyciu aplikacji mobilnej VisiMed

Aplikacja VisiMed pozwala pacjentowi w łatwy sposób zamówić e-Receptę albo tradycyjną receptę na kontynuację leczenia, co pozwala znacząco ograniczyć liczbę wizyt pacjentów w placówkach medycznych.

Zamów e-Receptę / receptę w 3 prostych krokach:

 • Wyszukaj leki, których stale używasz
 • Wybierz lekarza
 • Zamów e-Receptę

Poinformujemy Cię gdy e-Recepta będzie dostępna albo kiedy będzie można odebrać receptę tradycyjną w przychodni. Informację o recepcie będziesz miał zawsze pod ręką w aplikakcji VisiMed. W przypadku e-Recepty wystarczy udać się do apteki i wykupić leki!

Realizacja e-Recepty

e-Recepta w „rękach” Pacjenta

Jako Pacjent możesz zakupić lek przepisany na e-Recepcie w każdej aptece w kraju, która jest przygotowana do realizacji e-Recept. Aby to zrobić wystarczy, że posiadasz odpowiedni „klucz dostępowy”, który otrzymałeś od lekarza w trakcie wizyty. Może on być w formie wydruku albo kodu PIN.W aptece przekażesz klucz Farmaceucie. Tym „kluczem” może być albo Twój PESEL wraz z kodem PIN otrzymanym SMS-em lub e-mailem w trakcie wizyty u Lekarza, albo unikalny kod kreskowy pakietu recept, który Lekarz wydrukuje dla Ciebie na papierze w trakcie wizyty. Najwygodniejszą jednak dla Ciebie formą będzie posiadanie tego „klucza” w aplikacji mobilnej VisiMed, z wykorzystaniem której będzie mógł także podejrzeć leki zaordynowane przez Lekarza, zarezerwować je w swojej ulubionej aptece, a także zamówić u Lekarza kolejną receptę, czy też umówić się na kolejną wizytę lekarską.

Pacjent