Aplikacja ułatwi realizację e-recepty

15 listopada 2019, 13:46
Kategoria: , , , , , , ,

Cyfryzacja wchodzi w nasze życie wielkimi krokami, a przedrostek “e-” sukcesywnie dołączany jest do kolejnych elementów systemu ochrony zdrowia. Mamy e-Zwolnienia, e-Skierowana oraz e-Receptę, która już niedługo będzie główną formą recepty w Polsce. Te rozwiązania otwierają szerokie możliwości, które można w pełni wykorzystać dzięki nowoczesnym aplikacjom na telefon, takim jak VisiMed.

Zalety e-rozwiązań są bezsprzeczne. Dziś, dzięki nowoczesnym technologiom możemy zamówić receptę na kontynuację leczenia bez konieczności wizyty w przychodni. Wystarczy, że skomunikujemy się z lekarzem, który poprzez system gabinetowy przygotuje dla nas elektroniczną receptę. Wówczas wystarczy udać się do apteki aby ją zrealizować. Co ważne, wszystkie te czynności możemy zrealizować za pomocą jednej, bezpłatnej aplikacji. Mowa o aplikacji mobilnej VisiMed, która w prosty sposób pozwoli nam odkryć zalety e-Zdrowia. Dzięki niej w smartfonie będziemy mogli gromadzić historię swojego leczenia. Na koncie pacjenta zapisane zostaną bowiem wizyty lekarskie, wystawione oraz zrealizowane e-recepty, a także elektroniczne skierowania. Te informacje będziemy mogli przedstawić różnym lekarzom podczas wizyty, dzięki czemu będą oni mieli szerszy podgląd na temat historii naszego zdrowia.

Zyskaj dzięki e-Recepcie i VisiMed (kliknij, aby obejrzeć film)

Smartfon zamiast poczekalni

Jeśli okaże się, że wizyta w gabinecie lekarskim będzie nieunikniona, wówczas również można skorzystać z aplikacji VisiMed. Za jej pośrednictwem w prosty sposób umówimy się na wizytę, bez konieczności stania w kolejce. Możemy również wskazać swojego lekarza rodzinnego, dzięki czemu będziemy mogli od razu przejść do jego kalendarza wizyt oraz jeszcze szybciej umówić się na konsultację. Ważne jest jednak, aby przychodnia była podłączona do OSOZ, czyli Otwartego Systemu Ochrony Zdrowia, który zapewnia wymianę informacji pomiędzy podmiotami na rynku zdrowia.

Apteczka domowa pod kontrolą

Kolejną ważna zaletą aplikacji VisiMed jest funkcjonalność „Twoja Apteczka”, która pozwali w prosty sposób kontrolować ilość lekarstw w domu oraz datę ich przydatności. Aby lek został zapisany w aplikacji, wystarczy zeskanować jego kod kreskowy. To bardzo proste rozwiązanie, ponieważ nie wymaga osobnego wpisywania nazw i dat przydatności do spożycia. VisiMed uzupełni te informacje za nas. W aplikacji można również wprowadzić terminarz dawkowania, który uprzednio powinien być skonsultowany z lekarzem. Na podstawie tych danych aplikacja przypomni nam o konieczności zażycia leku, wspomagając proces leczenia. Tą funkcjonalność doskonale sprawdza się również jako narzędzie do kontroli zażywania leków przez innych domowników, np. dzieci lub seniorów.

VisiMed poinformuje nas również o wycofaniu serii leków z obrotu, co pozwala natychmiast zareagować oraz ograniczyć negatywne skutki zażywania takich preparatów.  Poprzez aplikację dowiemy się również w której aptece dostępne są wybrane leki, a nawet je zarezerwować oraz odebrać.

Szeroka funkcjonalność aplikacji VisiMed sprawia, że jest doskonałym wsparciem dla każdego pacjenta i pozwala na proste wdrożenie się w system e-Zdrowia. Aplikację można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz App Store. Twórcą aplikacji jest KAMSOFT, czołowy dostawca rozwiązań z zakresu e-Zdrowia w Polsce.