Asystent e-recepty dostępny w przeglądarce!

24 grudnia 2019, 12:31
Kategoria: , , , , ,

„Jaką ilość leku wydać?”, to częste pytanie, które przez ostatnie miesiące zadawali sobie farmaceuci w całej Polsce. Wątpliwości aptekarzy i zniecierpliwieni pacjenci, to efekt zmian w przepisach, które zaczęły obowiązywać po 7 września br. W  odpowiedzi na potrzeby rynku, firma KAMSOFT, udostępniła rozwiązanie, które w prosty sposób obliczy przysługującą ilość leku. Nowa funkcjonalność dostępna jest bezpłatnie. Wystarczy tylko urządzenie z dostępem do Internetu.

Jak działa Asystent e-Recepty?

Asystent e-recepty, to kolejne rozwiązanie Grupy KAMSOFT wspierające farmaceutów w związku ze zmianami w obszarze e-recepty.  Aby skorzystać, z pomocy Asystenta, wystarczy odwiedzić stronę https://asystent-e-recepty.kamsoft.pl. System dokonuje obliczeń na podstawie wprowadzonych danych z wystawionej recepty. Należy wprowadzić datę jej wystawienia, dzienne dawkowanie, liczbę dni kuracji oraz jednostkową dawkę leku. Po kliknięciu „Policz”, asystent natychmiast wyświetli informację jaką maksymalną ilość opakowań można wydać pacjentowi. Co ważne, system uwzględnia czas trwania kuracji oraz ważność e-recepty.

Sporym ułatwieniem Asystenta e-recepty jest także jego dostępność. Korzystanie z tej funkcjonalności nie wymaga bowiem logowania, podawania danych czy instalacji dodatkowego oprogramowania. Wystarczy urządzenie z dostępem do Internetu oraz zainstalowana przeglądarka. Zaletą jest także fakt, że można z niego korzystać na tablecie, komputerze oraz smartfonie.

Skorzystają także lekarzy i pacjenci

Asystent e-Recepty opracowany przez KAMSOFT, jest pierwszym tego typu rozwiązaniem na rynku z którego mogą skorzystać nie tylko farmaceuci. Na stronie internetowej, w dedykowanej zakładce dostępne są bowiem dodatkowe dwie wersje asystenta, dedykowane dla pacjentów i lekarzy. Osoby wystawiające receptę, mogą dzięki temu sprawdzić ile maksymalnie opakowań mogą zaordynować  oraz na ile dni kuracji wystarczy danego leku. Z kolei pacjenci, dowiedzą się jaka ilość leku wystarczy do zakończenia leczenia a także jaką maksymalną liczbę opakowań mogą otrzymać w aptece.

System posiada także graficzną instrukcję, która podpowiada w którym miejscu na wydruku informacyjnym e-recepty można znaleźć potrzebne dane.