Darmowy program do e-recepty – poznaj zalety Mediporta Rx

20 grudnia 2019, 15:57
Kategoria: , , , , , ,

Minęło kilka dni od formalnego startu e-recepty, która od 8 stycznia stała się powszechnie obowiązującą formą recepty w Polsce. Początek nowego roku zapowiada się gorąco zwłaszcza dla lekarzy i podmiotów, którzy jeszcze nie posiadają oprogramowania umożliwiającego wystawianie e-recept. Warto poświęcić chwilę czasu i przygotować swój gabinet lub przychodnię na nadchodzące zmiany. Podstawą jest posiadanie odpowiedniego oprogramowania.   

Kliknij i zaloguj się!

Sprawdzony system, który w pełni realizuje potrzeby związane z wystawieniem e-recept oraz e-zwolnień, wcale nie musi być drogi. Co więcej, można go otrzymać zupełnie za darmo. Wystarczy wejść na stronę www.mediporta.pl/mediporta-rx/ oraz złożyć zamówienie za pośrednictwem prostego formularza. To wystarczy, aby rozpocząć korzystanie z jednego z najpopularniejszych systemów do wystawiania elektronicznych recept w Polsce. Sprawdź dlaczego warto.

Darmowy system, duża funkcjonalność

Mediporta Rx to najlepszy sposób, aby wejść w świat Elektronicznej Dokumentacji Medycznej (EDM) i rozpocząć wystawienie e-recept. Oprogramowanie spełnia wszystkie wymogi oraz posiada niezbędne funkcje umożliwiające wystawianie elektronicznych recept (e-recepta) i elektronicznych zwolnień (e-ZLA). Prosta i intuicyjna obsługa pomaga także skrócić do minimum czas wystawiania recept. System korzysta z uznanej bazy KS-BLOZ, dzięki czemu podpowiada nazwy leków do zaordynowania, pokazuje informacje o wielkości opakowania danego leku czy informuje o jego postaci. Mediporta Rx obsługuje również generowanie i drukowanie tradycyjnych recept (w tym pustych druków na wizyty domowe), kompleksowo obsługuje numery recept refundowanych, a także umożliwia wystawienie recept na leki recepturowe.

Wysyłanie elektronicznej recepty do P1 w systemie Mediporta Rx może przebiegać na dwa sposoby – za pośrednictwem certyfikatu ZUS. Program jest zintegrowany z systemem P1, dlatego po wystawieniu elektronicznej recepty, pacjent otrzyma sms lub e-mail z kodem recepty. Warunkiem jest posiadanie przez niego Indywidualnego Konto Pacjenta, z którym system współpracuje.

Program działa w modelu chmurowym, dlatego zapewnia dostęp przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Wystarczy tylko posiadać urządzenia z dostępem do Internetu.

E-recepta, to nie wszystko

Mediporta Rx, to program dzięki któremu można również obsługiwać wystawianie e-Zwolnień (e-ZLA) oraz prowadzić elektroniczne kartoteki pacjentów. Dzięki temu dane osobowe i kontaktowe wszystkich Pacjentów będą dostępne w jednym miejscu. Zalety programu można sprawdzić również dzięki wersji demo, dostępnej na stronie https://www.mediporta.pl/demo/mediporta-rx/.

Większe potrzeby? Sprawdź pełną wersję!

System w każdej chwili można rozszerzyć do pełnej wersji systemu Mediporta, oferującej wsparcie w zakresie prowadzenia pełnego kalendarza wizyt wraz z dokumentacją pacjentów (EDM). Rozszerzona wersja systemu obsługuje także rozliczenia z NFZ i usługi komercyjne – zachowując wszystkie dane wprowadzone do tego czasu. Użytkownicy systemu mają również dostęp do Centrum Wsparcia Mediporta, które zapewnia kompetentną pomoc w obsłudze oprogramowania.

Więcej informacji na stronie www.mediporta.pl