Korzyści dla lekarzy i podmiotów leczniczych

Oszczędności Oszczędności

e-Recepta pozwala na znaczne usprawnienie pracy lekarza i podmiotu leczniczego. Pozwala znacząco zmniejszyć liczbę wizyt w placówce spowodowanych tylko koniecznością otrzymania kolejnej recepty na stale przyjmowane leki.

Automatyzacja Automatyzacja

Od momentu, w którym lekarz może korzystać z e-Recepty i e-ZLA otwiera się cała gama nowych rozwiązań mobilnych. Od teraz podczas wizyty domowej nie trzeba już ręcznie wypisywać recept, czy nosić dodatkowej drukarki. Wystarczy skorzystać z aplikacji mobinej Wizyta Lekarska na tablecie albo na smartfonie i wszystkie czynności wykonać elektronicznie – dokumentacja z wizyty (HZiCh), e-Recepta, e-ZLA i wkrótce e-Skierowanie bez żadnych papierów. Nowe możliwości są na wyciągnięcie ręki, ponieważ każdy użytkownik systemów gabinetowych KAMSOFT może z nich skorzystać bez żadnej dodatkowej opłaty – wystarczy zainstalować na swoim urządzeniu aplikację z odpowiedniego sklepu i sparować ze swoim systemem w przychodni. Co więcej, jednej aplikacji można używać pracując w wielu przychodniach – lekarz widzi informacje z każdego swojego miejsca pracy, a jednocześnie aplikacja sama zadba o poufność danych pomiędzy podmiotami. Nie trzeba już uczyć się korzystania z różnych aplikacji! Wystarczy jedna – jeśli tylko podmiot używa kompatybilnego systemu.

Mobilna wizyta Mobilna wizyta

Zarówno umawianie terminów wizyt, jak również wnioskowanie o wystawienie recepty na kontynuację leczenia (np. w przypadku chorób przewlekłych) można również bardzo łatwo zautomatyzować usprawniając sobie pracę dzięki Rejestracji on-line i aplikacji mobilnej VisiMed.

Telewizyta Telewizyta

Telewizyta? Do tej pory to raczej była ciekawostka niż profesjonalna usługa, bo przecież i tak w jej trakcie nie było możliwości wypisania recepty ani zwolnienia. Od teraz wszystko się zmienia, nowe regulacje pozwalające na realizowanie części wizyt lekarskich za pomocą telekonsultacji zaczynają nabierać realnego wymiaru – e-Recepta i e-ZLA mogą być wystawione zdalnie i dostarczone pacjentowi w trakcie telekonsultacji albo tuż po niej elektronicznie. Każdy z systemów gabinetowych KAMSOFT w połączeniu z OSOZ i VisiMed pozwala łatwo uruchomić nowoczesne usługi dla pacjentów.

Zobacz jakie rozwiązania mogą wspierać lekarza w trakcie wizyty lekarskiej i wystawiania e-recept.

Zobacz

Wizyta Lekarska

Wizyta Lekarska

Wizyta lekarska i EDM

Wizyta lekarska pozwala na gromadzenie informacji o stanie zdrowia pacjenta, umożliwia tworzenie i przechowywanie całej dokumentacji medycznej związanej z procesami leczenia pacjentów. Pełna obsługa wizyty lekarskiej wraz z opracowaniem elektronicznej dokumentacji medycznej zbudowana w oparciu o czytelny i prosty interfejs nigdy nie była ta prosta dzięki:

 • zastosowaniu formularzy, które usprawniają i automatyzują proces przeprowadzenia wywiadów z pacjentami
 • ordynacji leków w formie e-Recepty wraz z ich dawkowaniem
 • możliwości wystawiania zaświadczeń lekarskich e-ZLA
 • wygenerowanej i zawsze dostępnej elektronicznej historii zdrowia i choroby pacjenta

Wizyta mobilna

Wizyta mobilna to nowoczesne rozwiązania wspierające codzienną pracę lekarzy pielęgniarek oraz położnych. Dzięki niej w prosty i wygodnych sposób przeprowadzisz wizytę bezpośrednio przy pacjencie. Aplikacja umożliwia opracowanie elektronicznej dokumentacji medycznej podczas wizyty domowej lub każdej innej, która odbywa się poza placówką medyczną. Wizyta mobilna dostępna jest z systemem KS-SOMED, KS-PPS oraz systemem chmurowym SERUM rozszerzając ich dotychczasową funkcjonalność. W przypadku szpitala dostępny jest obchód lekarski, obchód pielęgniarski oraz karta anestezjologiczna. Czym wyróżniają się aplikacje mobilne:

 • Intuicyjną i pełną obsługą wizyty wraz z opracowaniem Elektronicznej Dokumentacji Medycznej z poziomu smartfona, tableta spełniającej również wymogi RODO
 • Nowoczesne technologie maksymalnie usprawniają proces przeprowadzenia min. wizyty patronażowej, badania przesiewowego u dziecka czy wywiadu aktualnego z pacjentem
 • Możliwością automatycznego kontaktu z pacjentem z poziomu aplikacji
 • Dzięki wbudowanej nawigacji szybko dotrzesz na umówioną wizytę
 • Praca zarówno w trybie online jak i offline
 • Możliwością wystawienia elektronicznego zwolnienia lekarskiego e-ZLA
 • Ordynacją leków w formie e-Recepty podczas wizyty domowej
 • Integracją z rejestracją Internetową
 • Możliwość używania jednej aplikacji do pracy w wielu placówkach, przy zachowaniu pełnej poufności informacji

Lekarz

Recepta elektroniczna dla lekarzy/przychodni

E-recepta umożliwia uprawnionemu pracownikowi medycznemu wystawienie recepty w formie elektronicznej i cyfrowego podpisania oraz przekazanie Pacjentowi danych niezbędnych do jej realizacji. Elektroniczny zapis informacji na temat leku przepisanego przypomina obsługę recept tradycyjnych, jednak niesie za sobą szereg korzyści dla lekarza, takich jak:

 • Oszczędność czasu, który lekarz może poświęcić pacjentowi
 • Zmniejszenie kosztów związanych z wydrukiem papierowym
 • Oprawa czytelności oraz wiarygodności recepty
 • Uproszczenie procesu wystawiania recepty, który zwykle ogranicza się do dwóch kroków: wyboru leku z bazy BLOZ i określenia jego dawkowania

Rejestracja on-line

Rejestracja on-line przy użyciu strony www

Serwis LekarzeBezKolejki.pl pozwala zarezerwować wizytę lekarską za pomocą kilku kliknięć! W wyjątkowo przyjazny sposób pozwala wyszukać lekarza w okolicy oraz znaleźć najszybszy termin wizyty, zarówno komercyjnej jak i finansowanej przez NFZ. Pacjent ma możliwość rezerwacji wizyty u wybranego specjalisty spośród kilku milionów wolnych terminów dostępnych w serwisie. Może wybrać najszybszy termin, czy też wyszukać inny, w dogodnym dla siebie czasie. Ponadto w serwisie dostępne są dane kontaktowe i godziny pracy wielu przychodni medycznych na terenie całego kraju. Łatwo można sprawdzić, którzy lekarze specjaliści przyjmują w placówkach medycznych w najbliższej okolicy.

Lekarze Bez Kolejki

Rejestracja on-line przy użyciu aplikacji mobilnej VisiMed

Aplikacja VisiMed pozwala umówić się na wizytę lekarską w 3 prostych krokach nie wychodząc z domu!

 • Wyszukaj lekarza w Twojej okolicy.
 • Wybierz dogodny dla siebie termin wizyty.
 • Podaj swoje objawy i umów wizytę.

Rejestracja przy użyciu aplikacji VisiMed pozwala znacząco ograniczyć ilość rezerwacji telefonicznych i osobistych w placówkach medycznych.

Zamawianie recepty on-line

Zamawianie e-Recepty przy użyciu strony www

Zamów receptę bez wychodzenia z domu!

Zamawianie e-Recept on-line to wygodne rozwiązanie dla pacjenta, któremu kończą się przepisane leki, szczególnie pomocne dla osób przewlekle chorych oraz niepełnosprawnych. By zamówić kolejną e-Receptę albo tradycyjną receptę u swojego lekarza, pacjent nie musi już wychodzić z domu, ani czekać w kolejce w przychodni. Korzystając z serwisu LekarzeBezKolejki.pl, może szybko wysłać zamówienie na receptę na kontynuację leczenia. Jak tylko recepta zostanie wystawiona, pacjent otrzyma z przychodni powiadomienie mailowe, z danymi e-Recepty albo z zaproszeniem po odbiór recepty tradycyjnej. W przypadku e-Recepty pacjent może sprawnie przekazać ją do wybranej apteki, a wszystko bez wychodzenia z domu!

Lekarze Bez Kolejki

Zamawianie e-Recepty przy użyciu aplikacji mobilnej VisiMed

Aplikacja VisiMed pozwala pacjentowi w łatwy sposób zamówić e-Receptę albo tradycyjną receptę na kontynuację leczenia, co pozwala znacząco ograniczyć liczbę wizyt pacjentów w placówkach medycznych.

Zamów e-Receptę / receptę w 3 prostych krokach:

 • Wyszukaj leki, których stale używasz
 • Wybierz lekarza
 • Zamów e-Receptę

Poinformujemy Cię gdy e-Recepta będzie dostępna albo kiedy będzie można odebrać receptę tradycyjną w przychodni. Informację o recepcie będziesz miał zawsze pod ręką w aplikakcji VisiMed. W przypadku e-Recepty wystarczy udać się do apteki i wykupić leki!