E-zdrowie to nie tylko e-Recepta

25 listopada 2019, 08:15
Kategoria: , , , , , ,

Wraz z tym, jak e-rozwiązania wkraczają w nasze codzienne życie, powiedzenie „nowoczesne technologie” powoli traci na znaczeniu. Rozwiązania niedawno budzące zachwyt na światowych targach, dziś stają się codziennością. Sztuczna inteligencja, e-gadżety, aplikacje mobilne czy elektroniczna dokumentacja, towarzyszą nam niemal w każdej dziedzinie życia. W przypadku zdrowia, te rozwiązania są szczególnie istotne, ponieważ pozwalają nam podnieść jakość i efektywność leczenia. Poznajmy zatem popularne, bezpłatne aplikacje i serwisy, które pomogą nam skutecznie zadbać o zdrowie.

Dowiedz się KtoMaLek.pl

Niedawny kryzys lekowy oraz ograniczona dostępność do niektórych preparatów leczniczych, to wyjątkowa sytuacja, która pokazała jak serwis internetowy może pomóc pacjentom. Za pośrednictwem strony www i aplikacji KtoMaLek.pl, pacjenci mogli dowiedzieć się gdzie kupić niezbędny lek zagrożony deficytem. Serwis sprawdza się jednak również na co dzień. Prosta w obsłudze, intuicyjna wyszukiwarka pomoże znaleźć interesujący nas preparat oraz zarezerwować go w aptece. Jeśli wskażemy naszą lokalizację, system podpowie również jak daleko od nas będziemy mogli go odebrać. Użytkownicy aplikacji, otrzymają także informację o cenie, wielkości opakowania oraz czy lek jest dostępny na receptę czy bez. Serwis KtoMaLek.pl aktualnie współpracuje z ponad 8300 aptek z całego kraju.  

Sprawdź gdzie przyjmują LekarzeBezKolejki.pl

Jeśli nie lubisz tracić czasu na rejestrację, lub w poczekalni przed gabinetem lekarza, warto zaglądnąć na stronę LekarzeBezKolejki.pl. Serwis pomaga wyszukać wolne terminy spośród kilku milionów dostępnych na NFZ lub prywatnie. Po wskazaniu miejscowości oraz wpisaniu specjalizacji lub nazwiska lekarza otrzymamy informację o dostępnych terminach wraz z adresem placówki. Następnym krokiem będzie wybór terminu wizyty – aby ją potwierdzić należy podać swoje dane kontaktowe. Na wskazany e-mail otrzymamy bowiem potwierdzenie oraz przypomnienie o wizycie. Co ciekawe, jeśli lekarz udostępnił taką funkcję w swoim systemie gabinetowym, za pośrednictwem serwisu będziemy mogli również zamówić e-Receptę.

Zrealizuj e-Receptę przez VISIMED

Dobrze znana aplikacjia VISIMED, łączy w sobie wspomniane powyżej funkcjonalności oraz pozwala kompleksowo zarządzać swoim zdrowiem. Poza łatwą obsługą e-Recepty, aplikacja pomaga także zarządzać domową apteczką oraz przypomina o dawkowaniu leków. Pacjenci korzystający z aplikacji, docenią również szybki dostęp do historii leczenia zgromadzonej na Indywidualnym Koncie Zdrowotnym. Co ważne, można z niej skorzystać np. podczas leczenia w różnych, niepowiązanych ze sobą placówkach. Dzięki tej funkcji, możemy przedstawić każdemu lekarzowi zgromadzoną dokumentację, co pozwoli na pełniejszą ocenę naszego zdrowia oraz dobór najlepszej metody leczenia.