O e-skierowaniu pomyśl warto pomyśleć już dziś!

20 stycznia 2020, 15:58
Kategoria: , , , , ,

8 stycznia 2020 nie skończyła się rewolucja cyfrowa w zakresie e-zdrowia. Patrząc na ministerialny kalendarz, śmiało można powiedzieć, że zmiany w zakresie elektronizacji rynku zdrowia jeszcze przyśpieszą. Kolejnym krokiem będzie wdrożenie e-skierowania, które będzie obowiązującą formą skierowań już na początku 2021 roku. Mimo, iż przepisy umożliwiające wystawienia takich dokumentów obowiązują już od 2018 roku, obecnie – wg. danych CSIOZ, elektroniczne skierowanie wystawiło zaledwie 739 placówek w Polsce. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy, jest brak obsługi takiej funkcjonalności w części systemów informatycznych. Dlatego inwestując w oprogramowanie dla placówki ochrony zdrowia, należy brać pod uwagę nie tylko bieżące wymogi, ale wybrać taki, system który zapewni zgodność z obowiązującymi przepisami zawsze na czas. Kluczem do uniknięcia problemów w przyszłości, jest zatem zakup odpowiedniego oprogramowana od sprawdzonego dostawcy.   

KAMSOFT – 35 lat doświadczenia w ochronie zdrowia 

Bez względu na to czy to indywidualna praktyka, czy duża sieć szpitali – w ofercie KAMSOFT, każda placówka znajdzie oprogramowanie dostosowane do swoich potrzeb. Co ważne, oferowane rozwiązania dostosowane są nie tylko do obecnych wymagań, ale uwzględniają także przyszłe zmiany. Zaletą systemów, jest także zgodność  z przepisami RODO oraz szybkie wdrożenie funkcjonalności wynikających z częstych zmian legislacyjnych. Jest to możliwe, ponieważ szeroką gamę systemów informatycznych tworzy blisko 700 doświadczonych specjalistów.  

 Chmura czy infrastruktura? 

Rozwiązania oferowane przez KAMSOFT, są tworzone z myślą o potrzebach i możliwościach użytkowników, dlatego dostępne są rozwiązania zarówno w modelu chmurowym (MEDIPORTA, SERUM) jak i desktopowym (KS-PPS, SOMED, MEDIS, KS-GABINET) oraz podręcznej wersji mobilnej(Wizyta Lekarska, Pielęgniarska, Obchód Lekarski). 

Ofertę uzupełniają aplikacje i serwisy dla pacjenta, które dzięki podłączeniu do systemu OSOZ, współpracują ze wspomnianymi systemami. Mowa między innymi o aplikacji VISIMED, wyposażonej w bogaty zestaw funkcji, pozwalających wygodnie zarządzać zdrowiem.